tarcza header image
Start arrow Aktualności
Aktualności
Wydawanie świadect maturalnych
Napisał Sekretariat   
Środa 8 września 2021
ŚWIADECTWA Z EGZAMINU MATURALNEGO
W SESJI POPRAWKOWEJ
WYDAWANE BĘDĄ OD DNIA 10.09.2021 R.
W GODZ. 800 - 1500
U PANI WICEDYREKTOR EWY CAPIK
Modrzacy na pikniku militarnym
Napisał Sekretariat   
Środa 8 września 2021
pikwoj202110.jpg   Czołg leopard, transporter, pojazd saperski, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy, wyrzutnie moździerzowe, karabinki, karabiny maszynowe, ręczne granatniki przeciwpancerne. To wszystko mogli obejrzeć uczniowie klas mundurowych o profilu „edukacja wojskowa” naszej szkoły podczas pikniku militarnego, jaki odbył się w czwartek, 2 września przy Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie.
  Teren SP nr 3 zamienił się na jeden dzień w prawdziwy poligon wojskowy. 19. Chełmski Batalion Zmechanizowany zaprezentował najnowocześniejszy sprzęt, jakim obecnie dysponuje. Nie brakowało włodawian, którzy przyszli aby obejrzeć żołnierskie wyposażenie. Była to też gratka dla uczniów klasy mundurowej naszej szkoły, którzy w ramach zajęć wybrali się na ten wojskowy pokaz, oczywiście pod opieką nauczycieli. Młodzież mogła wziąć w dłonie karabiny, karabinki i granatnik, a nawet wejść do transportera lub innych pojazdów. Z pewnością była to fantastyczna, a przede wszystkim praktyczna lekcja. Wielu uczniów nigdy wcześniej nie trzymało w dłoniach takiej broni.
Ostatnia aktualizacja ( Środa 8 września 2021 )
Czytaj całość...
Praktyki zawodowe we Włoszech
Napisał Sekretariat   
Środa 8 września 2021
wlochy13.jpg  Nie mieli czasu na odpoczynek Wczorajsze popołudnie było bardzo intensywne dla naszej grupy we Włoszech. Młodzież miała niewiele czasu aby się rozpakować i odpocząć po długiej podróży. Uczestniczyła w spotkaniu organizacyjnym z koordynatorem ze strony włoskiej, podczas którego omówiono zasady odbywania praktyk. Modrzacy zostali podzieleni na grupy i przydzieleni do poszczególnych firm. Warto dodać, że uczniowie z technikum gastronomicznego będą odbywali praktyki aż w pięciu hotelach na terenie Abano Terme: All’Alba, Meggiorato, Patria, Smelado oraz Spicy Grill.
   Warto wspomnieć, że nasi uczniowie oraz ich opiekunowie zamieszkali w jednym z największych włoskich hoteli - Aleksander Palace. Natomiast dzisiaj od wczesnych godzin porannych młodzież uczestniczy już w praktykach w wyznaczonych zakładach. A my czekamy na kolejne relacje naszych nauczycieli i wszystkim życzymy udanego pobytu.
Ostatnia aktualizacja ( Środa 8 września 2021 )
Czytaj całość...
Kiermasz używanych podręczników
Napisał Sekretariat   
Środa 8 września 2021
 kiermasz19.jpgPodręczniki, repetytoria i zbiory zadań. To wszystko mogli zakupić uczniowie młodszych klas od starszych kolegów i koleżanek, podczas kiermaszu podręczników, jaki odbył się dzisiaj w naszej szkole. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wielu uczniów wyłożyło książki do sprzedaży, ale nie brakowało również kupujących. Kiermasz na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego. Jest to bowiem dobra okazja, aby kupić podręczniki w niższej cenie. Wszystkim, którzy dokonali zakupów życzymy, aby często i efektywnie korzystali z nabytych pomocy naukowych. Należy podkreślić, że kiermasz odbył się na świeżym powietrzu, z zachowaniem zasad sanitarnych oraz przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego, za które serdecznie dziękujemy.
Ostatnia aktualizacja ( Środa 8 września 2021 )
Czytaj całość...
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 6 września 2021
    Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i absolwentów naszej szkoły na kiermasz używanych podręczników w środę, tj. 8 września 2021 roku w godz. 9:00-9:50 Kiermasz odbędzie się przed głównym wejściem do szkoły (od strony internatu) oraz przed wejściem na halę sportową. Samorząd Uczniowski
Stypendium dla naszych prymusów
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 6 września 2021
     Zarząd Powiatu Włodawskiego przychylił się do wniosków Dyrekcji Naszej Szkoły i przyznał stypendium finansowe czwórce uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, mieli wzorowe zachowanie i osiągnięcia w konkursach. Stypendium otrzymali: Jakub Chudzik (średnia ocen 5.29) i Wiktoria Daciuk (średnia ocen 5.11) - oboje z klasy drugiej Technikum Informatycznego oraz Aleksandra Bobruk (średnia ocen 5.20) i Bartłomiej Holaczuk (średnia ocen 4.90) - oboje z klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego o profilu Matematyczno-Fizycznym. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Witajcie w nowym roku szkolnym
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 6 września 2021

   Ponad 600 uczniów w 27 oddziałach, w tym ponad 140 pierwszoklasistów rozpoczęło dzisiaj (1 września) nowy rok szkolny 2021-2022 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie. Uroczystości odbyły się jednak w bardzo ograniczonym zakresie i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Najpierw odprawiona została msza św. w intencji uczniów i nauczycieli w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Po jej zakończeniu młodzież przeszła do szkoły. Pierwszoklasiści spotkali się na dużej hali sportowej, skąd po części oficjalnej wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych klas. Starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami bezpośrednio w salach lekcyjnych, według wyznaczonego wcześniej harmonogramu.


nazwa

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 6 września 2021 )
Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 276
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6825095