tarcza header image
Start arrow Projekty
Projekty
  • Aktywny Modrzak - mobilny uczeń  ( 1 pozycji )

    Nasza szkoła realizuje kolejny projekt praktyk zagranicznych! Inicjatywa pt. Aktywny Modrzak – mobilny uczeń realizowana jest w ramach Projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, na zasadach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

  • Modernizacja i doposażenie infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie włodawskim  ( 1 pozycji )
  • Modrzak na rynek pracy!  ( 6 pozycji )
  • Poprawa jakości kształcenia zawodowego  ( 4 pozycji )
       
    Tytuł projektu: Poprawa efektywności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie włodawskim
    Nazwa beneficjenta: Powiat Włodawski
    Program operacyjny: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020
     
    Oś priorytetowa: Edukacja, kwalifikacje i kompetencje
    Numer i nazwa działania: RPLU.12.04.00. Kształcenie zawodowe
    Umowa o dofinansowanie: RPLU.12.04.00-06-0034/16-00
    Okres realizacji projektu: od 2017-07-03 do 2019-08-31
    Nazwa instytucji zawierającej umowę o dofinansowanie:
    Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
     
    Wartość projektu: 963 495,38 zł
    Dofinasowanie: 867 145,83 zł
    Wkład UE: 818 971,07 zł
    Wkład własny: 96 349,55 zł
     
    Krótki opis projektu:
    Celem Projektu jest dostosowanie kształcenia zawodowego uczniów z Powiatu Włodawskiego do wymagań rynku pracy oraz podniesienie jakości kształcenia w dwóch szkołach zawodowych Powiatu Włodawskiego do 31 VIII 2019r.   
    Cel główny będzie realizowany za pomocą celów szczegółowych tj.: zwiększenie współpracy 2 szkół zawodowych z pracodawcami do VIII 2019 r, podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów, umożliwienie zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych nauczycieli przedmiotów zawodowych ze szkół powiatu włodawskiego, poprawa warunków nauczania w dwóch szkołach zawodowych w powiecie włodawskim.   
    Cele zostaną zrealizowane poprzez dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów, kursy dla uczniów dające dodatkowe uprawnienia, współpracę szkół objętych projektem ze szkołami wyższymi w zakresie aktualizacji wiedzy nauczycieli (studia podyplomowe, szkolenia) współpracę szkół objętych projektem z pracodawcami w zakresie organizacji dodatkowych staży/praktyk oraz wyposażeni pracowni szkolny w nowoczesny, dostosowany do potrzeb rynku pracy sprzęt i wyposażenie.
    Grupą docelową będą uczniowie i nauczyciele przedmiotów zawodowych/instruktorzy praktycznej nauki zawodu w/w szkół. Rezultatem będzie podniesienie jakości kształcenia w szkołach objętych projektem oraz wyposażenie uczniów w kwalifikacje i umiejętności zawodowe niezbędne na rynku pracy.
  • Modrzak Szkołą Sukcesu Zawodowego  ( 7 pozycji )

    NASZA SZKOŁA I PROJEKT

    • Promuje humanistyczny system wartości;
    • Zapewnia właściwie prowadzone zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne;
    • Zawsze traktuje ucznia podmiotowo i partnersko;
    • Pomaga każdemu uczniowi w kształtowaniu jego osobowości;
    • Kreuje mądrego i dobrego obywatela, wyrastającego z polskiej tradycji;
    • Propaguje partnerstwo i współpracę między uczniami, rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły i społecznością lokalną;
    • Jest świadoma faktu, że wychowanie i kształcenie jest procesem ciągłym i trwa całe życie;
    • Pomaga zdobywać wiedzę, pozwalającą każdemu uczniowi znaleźć swoje miejsce w życiu;
    • Zawsze stawia na jakość.
    Projekt ,,Modrzak -szkołą sukcesu zawodowego" idealnie wpisuje się w realizowaną przez szkolę misję, w ramach której cała szkolna społeczność pracuje wspólnie na rzecz rozwoju młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie nie tylko jako przyszli pracownicy, ale także jako aktywni obywatele.

    MOBILNOŚCI W RAMACH PROJEKTU

    W ramach projektu 80 uczniów ZSZ nr 1 we Włodawie odbędzie staże w greckich;przedsiębiorstwach. w ramach 2 mobilności w małych grupach.
    • 3 grupy w październiku 2017 15 os. z kierunku technik hotelarstwa, 15 os. z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 10 os. kierunku technik informatyk;
    • 3 grupy w marcu 2018 15 os. z kierunku technik hotelarstwa 15 os. z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 10 os. kierunku technik informatyk.
  • Programuj u siebie  ( 3 pozycji )
  • Wolontariat  ( 1 pozycji )

    "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju"

    Z radością informujemy, że nasza szkoła pozytywnie przeszła rekrutację i została zakwalifikowana do projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju" realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez stowarzyszenie Talent. Stowarzyszenie TALENT zajmuje się tworzeniem warunków dla integralnego rozwoju młodzieży uzdolnionej informatycznie, odkrywaniem, wspieraniem i promowaniem talentów, których potrzebuje Polska i współczesny świat. Stowarzyszenie wspiera młodych ludzi, których pasję stanowi zdobywanie wiedzy i “programowanie” własnej przyszłości dla dobra rodziny, narodu i globalnego społeczeństwa. Szczegółowe informacje na stronie www.talent.edu.pl.

  • PI: e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny  ( 1 pozycji )
    Nasza szkoła została wybrana i bierze udział w innowacyjnym projekcie pn.: PI: e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL) – system zwiększający zainteresowanie uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach GOW” we współpracy z Fundacją Polskiej Akademii Nauk – Oddział w Lublinie „Nauka i Rozwój Lubelszczyzny”.
  • Wirtualne laboratoria fizyczne nowoczesną metodą nauczania  ( 1 pozycji )
  • Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń  ( 2 pozycji )
  • Program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego  ( 1 pozycji )
  • In Posterum  ( 2 pozycji )
  • Projekt "Szansa na karierę zawodową"  ( 21 pozycji )

    Projekt realizowany jest przez firmę TAWA Taurogiński Waldemar w partnerstwie z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 im. 2. Warszawskiej Brygady Saperów i II Liceum Ogólnokształcących  im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie (Partner 1.) i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie (Partner 2.). Jego celem jest zapoznanie 142 Uczniów/Uczennic z 3 szkół Włodawy ze specyfiką pracy na stanowiskach zgodnych z kierunkiem kształcenia oraz przygotowanie do sprostania oczekiwaniom pracodawców pod względem umiejętności zawodowych i interpersonalnych dzięki praktykom i stażom letnim.

  • Zestawy interaktywne dla szkół  ( 1 pozycji )
  • MUM  ( 1 pozycji )
  • Akademia Kompetencji Kluczowych  ( 2 pozycji )
  • modernizacja  ( 3 pozycji )
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
7379104