tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow MISTRZOWSKA INTERPRETACJA JESIENINA
MISTRZOWSKA INTERPRETACJA JESIENINA
Napisał Sekretariat   
Wtorek 5 stycznia 2016

„Łzy i rojenia, kwiaty, marzenia- daruję ci...". Pod takim hasłem odbył się II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej. Zmagania konkursowe w dniu 16 grudnia 2015 roku zorganizowała Katedra Slawistyki Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie.
Tegoroczna edycja konkursu była poświęcona twórczości wybitnego rosyjskiego poety Siergieja Jesienina w 120 rocznicę jego urodzin. Do udziału w konkursie zgłosiło się 40 uczniów z całej Lubelszczyzny.
Swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentowali uczniowie z Chełma, Włodawy, Ryk, Hrubieszowa , Łukowa i Biłgoraja.
Jury w składzie: prof. Andriej Mielkow, dr Mirosława Kawecka, dr Teresa Giedz- Topolewska, dr Olga Osadczy oraz studenci Rafał Leśniak i Olena Dorofjejewa oceniało uczestników konkursu w kategorii śpiewu i recytacji.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I LO b Karolina Dyduch oraz uczeń klasy II LO d Kacper Kuśmirek ( opiekun Urszula Kalenik) .
Dzięki mistrzowskiej interpretacji utworu Jesienina „ List do Matki ‘' Kacper został laureatem I miejsca w kategorii recytacji.
Gratulujemy naszym reprezentantom odwagi, talentu i umiejętności językowych oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursowych.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7074147