tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Sukces fizyczno-fotograficzny Magdaleny Adamiuk
Sukces fizyczno-fotograficzny Magdaleny Adamiuk
Napisał Sekretariat   
Piątek 17 czerwca 2016
     Rozstrzygnięto XIV Ogólnopolski Konkurs fizyczno-fotograficzny „Zjawiska optyczne wokół nas" adresowany do indywidualnych uczestników - uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji na konkurs wpłynęło 678 zdjęć, z czego nagrodzono 20 prac i przyznano 19 wyróżnień. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: fotografie przedstawiające określone zjawiska optyczne zaobserwowane w otaczającej przyrodzie oraz serie zdjęć ilustrujące eksperymenty fizyczne z udziałem światła. O przyznaniu tytułu laureata bądź wyróżniania decydowały: ciekawe wyeksponowanie prezentowanego zjawiska (eksperymentu), jakość techniczna zdjęć oraz merytoryczna poprawność słownego opisu dołączonego do fotografii.

adamiuk.jpg
      Laureatką bieżącej edycji - zajmując II miejsce - została uczennica drugiej klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie - Magdalena Adamiuk. Magdalena startowała w kategorii obserwacje, a wysłane przez nią fotografie tematycznie dotyczyły zjawiska odbicia światła i barw nieba. Prócz walorów artystycznych zgłoszonych zdjęć na podkreślenie zasługuje również fakt, iż ukazują one wyjątkowe piękno naszej Ziemi Włodawskiej.
      Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, a  o jego randze świadczy to, że najciekawsze nagrodzone fotografie kolejnych edycji konkursu były prezentowane na Europejskich Festiwalach „Science on Stage": w Grenoble (2007 r.), w Kopenhadze (2011 r.) i w Słubicach-Frankfurcie nad Odrą w 2013 r. Publikowane też są w Biuletynach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, jak również  przedstawiane na Ogólnopolskich Warsztatach PSNPP.
Ostatnia aktualizacja ( Piątek 17 czerwca 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7074130