tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Artystyczne i lingwistyczne sukcesy uczniów z Modrzewskiego
Artystyczne i lingwistyczne sukcesy uczniów z Modrzewskiego
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 12 grudnia 2016
     30 listopada 2016 r. już po raz siódmy w ZSE i III LO w Chełmie został zorganizowany Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Piękno Rosji” . Organizatorem konkursu była p. dr Katarzyna Czubała – Vyborov . Jury oceniło 58 prac plastycznych o Sankt – Petersburgu. Autorami prac byli uczniowie z 14 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego ( m.in. z Włodawy, Białej Podlaskiej, Krasnegostawu, Hrubieszowa, Lublina, Zamościa). Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły - Karolina Malczewska (II miejsce w województwie) z klasy II LO a , a wśród wyróżnionych - uczennica klasy I LO j – Iwona Lewczuk.
     Uczniowie ZSZ Nr1 ora liceum Modrzewskiego zostali także nagrodzeni na III Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej „Kwiaty naszego niespotkania” – poezja Anny Achmatowej. Eliminacje konkursowe miały miejsce w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie w dniu 07 grudnia 2016 r. Jury konkursowe oceniło 49 wykonawców z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Komisja oceniała uczniów w 2 kategoriach: śpiewu i recytacji w języku polskim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów i czterech z nich otrzymało wyróżnienia:
Karolina Dyduch z klasy II LO b oraz Michał Olszewski z klasy III LO b – kategoria śpiew
Uliana Toichkina z klasy I T i – kategoria śpiew
Weronika Ostrowicka z klasy II LO b – kategoria recytacja.
Uczniowie przygotowali się do konkursów pod opieką pani Urszuli Kalenik. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
10115031