tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Technicy sprawdzają się z wiedzy praktycznej
Technicy sprawdzają się z wiedzy praktycznej
Napisał Sekretariat   
Sobota 12 czerwca 2021
egzawbud.jpgUczniowie drugiej klasy Technikum Budownictwa rozpoczęli dzisiaj egzamin praktyczny z klasyfikacji BUD.12, z wykonywania robót murarskich i tynkarskich. W naszym ośrodku egzamin w czasie jednej sesji może zdawać maksymalnie trzech uczniów, dlatego został on rozłożony na dwa dni. Młodzi ludzie muszą się wykazać wiedzą i umiejętnościami nabytymi w przeciągu dwuletniej nauki, żeby uzyskać certyfikat z danej kwalifikacji. Aby zaliczyć część praktyczną egzaminu trzeba zdobyć 75 proc. możliwych punktów.
Jak wygląda taki egzamin? Każda osoba otrzymuje arkusz egzaminacyjny, który zawiera określone zadanie do wykonania. Następnie po przedstawieniu procedur egzaminu przez przewodniczącego komisji, oraz instrukcji dla zdającego, uczeń ma 10 minut na przeanalizowanie treści zadania i zapoznanie się ze stanowiskiem egzaminacyjnym. Wtedy dopiero może przystąpić do wykonania zadania, na które ma 210 minut. Przebieg wykonania pracy oraz rezultaty, według określonych kryteriów ocenia egzaminator z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Warto dodać, że część teoretyczną egzaminu zawodowego budowlańcy zdawali we wtorek. Musieli uzyskać z niej minimum 50 proc. punktów. O ostatecznym wyniku z egzaminu uczniowie dowiedzą się pod koniec sierpnia. Pozostałe grupy, czyli Technik Pojazdów Samochodowych, Technik Informatyk oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych będą zdawały egzaminy teoretyczne oraz praktyczne między 21 czerwca a 8 lipca. Wszystkim życzymy powodzenia.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7068878