tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Witajcie w nowym roku szkolnym
Witajcie w nowym roku szkolnym
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 6 września 2021

   Ponad 600 uczniów w 27 oddziałach, w tym ponad 140 pierwszoklasistów rozpoczęło dzisiaj (1 września) nowy rok szkolny 2021-2022 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie. Uroczystości odbyły się jednak w bardzo ograniczonym zakresie i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Najpierw odprawiona została msza św. w intencji uczniów i nauczycieli w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Po jej zakończeniu młodzież przeszła do szkoły. Pierwszoklasiści spotkali się na dużej hali sportowej, skąd po części oficjalnej wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych klas. Starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami bezpośrednio w salach lekcyjnych, według wyznaczonego wcześniej harmonogramu.


nazwa

- Przed nami kolejny rok szkolny, czas nowych wyzwań. Chciałbym, abyście pamiętali, że uczycie się dla siebie, nie dla szkoły. To, w jaki sposób potoczy się Wasze życie zależy tylko od Was samych. Drodzy uczniowie, życie szkolne to nie tylko lekcje, sprawdziany i zadania domowe. Pamiętajcie, aby w pogoni za średnią ocen i najwyższym wynikiem egzaminów nie zatracić pasji poznawania świata, ciekawości edukacyjnej i twórczego działania. Aby wspomóc Was w waszych dążeniach i umożliwić wszechstronny rozwój, nasza szkoła dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego we Włodawie, uczestniczy w wielu projektach, dzięki którym poprawia się zaplecze techniczne, a także otwierają się szersze możliwości kształcenia uczniów – mówił podczas inauguracji nowego roku szkolnego Eugeniusz Omelczuk, dyrektor ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

   - Trafiliście do najlepszej, nowoczesnej szkoły i pod opiekę najlepszych nauczycieli. Uwierzcie mi, bo wiem co mówię – zapewniała pierwszoklasistów Małgorzata Dejneka, przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły.

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 6 września 2021 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7047337