tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzacy na pikniku militarnym
Modrzacy na pikniku militarnym
Napisał Sekretariat   
Środa 8 września 2021
pikwoj202110.jpg   Czołg leopard, transporter, pojazd saperski, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy, wyrzutnie moździerzowe, karabinki, karabiny maszynowe, ręczne granatniki przeciwpancerne. To wszystko mogli obejrzeć uczniowie klas mundurowych o profilu „edukacja wojskowa” naszej szkoły podczas pikniku militarnego, jaki odbył się w czwartek, 2 września przy Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie.
  Teren SP nr 3 zamienił się na jeden dzień w prawdziwy poligon wojskowy. 19. Chełmski Batalion Zmechanizowany zaprezentował najnowocześniejszy sprzęt, jakim obecnie dysponuje. Nie brakowało włodawian, którzy przyszli aby obejrzeć żołnierskie wyposażenie. Była to też gratka dla uczniów klasy mundurowej naszej szkoły, którzy w ramach zajęć wybrali się na ten wojskowy pokaz, oczywiście pod opieką nauczycieli. Młodzież mogła wziąć w dłonie karabiny, karabinki i granatnik, a nawet wejść do transportera lub innych pojazdów. Z pewnością była to fantastyczna, a przede wszystkim praktyczna lekcja. Wielu uczniów nigdy wcześniej nie trzymało w dłoniach takiej broni.
Ostatnia aktualizacja ( Środa 8 września 2021 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7047340