Start arrow Aktualności arrow 8 Medali Włodawskich Kickboxerów!
8 Medali Włodawskich Kickboxerów!
Napisał Sekretariat
Czwartek 8 grudnia 2011

3 Grudnia w Lublinie przy ulicy Spółdzielczości Pracy 38 w Galerii OLIMP odbyły sie Otwarte Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Kickboxing w wersji Light - contact. Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Kickboxingu ze Sportowym Klubem Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. W zawodach stojących na wysokim poziomie wzięło udział 56 zawodników i zawodniczek z 6 Klubów ( w tym 1 klub z Kielc gościnnie).
Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Poljański, a lekarzem zawodów Andrzej Gorycki.
W kategoriach wagowych w których było po 1 zawodniku lub zawodniczce walki toczone były jako towarzyskie z zawodnikiem lub zawodniczką z innej kategorii. W najliczniej obsadzonych kategoriach wielu zawodników pozostało bez medali. Ponadto w wykonaniu 8 dzieci z Łęcznej odbyło się 4 walki pokazowe w wersji semi-contact. Impreza sportowa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony osób odwiedzających galerię handlową.

Z Włodawskiej sekcji kickboxingu Skorpion działającej przy MKS "Mechanik" Włodawa wzięło udział 5 zawodników oraz 3 zawodniczki.

Najlepiej na zawodach zaprezentowali się Oskar Stroński, Natalia Jańczak (Kapitan drużyny) oraz Małgorzata Choma.

Oskar Stroński zdobył złoty medal w kategorii 74 kg kadet pokonując po dobrej walce w finale niejednogłośną decyzją sędziów 2:1 zawodnika gospodarzy Sarana Michała.

Juniorka Natalia Jańczak stoczyła towarzyską walkę z seniorką Borzęcką Izabelą, Natalia przegrała 2:1 po bardzo dobrym pojedynku ale w swojej kategorii zdobyła złoty medal.

Małgorzata Choma w kategorii junior 50 kg zwyciężyła jednogłośnie na punkty i zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Lubelskiego.

Złote medale w swojej kategorii zdobyli również Beata Rusiecka kadet, Patryk Zieliński kadet, Mateusz Puła, który stoczył towarzyski pojedynek z Wicemistrzem Polski Bechtą Kamilem, oraz Alex Rybczyński młodzik, który pokonał kolegę z klubu Mateusza Kaczanowskiego jednym punktem - walka odbyła sie na zasadach semi-contact.

W sumie kickboxerzy z MKS "Mechanik" zdobyli 7 Złotych medali oraz jeden srebrny.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Rafała Budzyńskiego (SKKB PL), a trener Dariusz Sigłowy dostał Puchar dla najlepszego klubu- Sportowy Klub Kick Boxing Politechniki Lubelskiej.

Głównym sponsorem kickboxerów z Włodawy był Pan Wiesław Blicharski właściciel firmy HANDBUD.

Sekcja pragnie podziękować także dla Prezesa MKS Pana Andrzeja Wysokińskiego, Dyrektora ZSZ nr 1 i II LO Pana Eugeniusza Omelczuka oraz dla Pana Wojciecha Jańczaka i Mariusza Czuja.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Urządu Miasta we Włodawie oraz wyżej wymienionym osobom. DZIĘKUJEMY !!!

Do zawodów przygotował zawodników Sylwester Protas.

Po turnieju została wyłoniona kadra która będzie reprezentowała Włodawę na turnieju międzynarodowym, który odbędzie się 10 Grudnia, w skład kadry weszli Oskar Stroński, Natalia Jańczak (kapitan drużyny), Małgorzata Choma oraz Beata Rusiecka.

MKS "Mechanik" Włodawa

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 8 grudnia 2011 )