tarcza header image
Start
Dużo więcej niż roboty
Napisał Sekretariat   
Środa 9 czerwca 2021
  ginf01.jpgSkładanie robotów z klocków LEGO, to tylko jedna z czynności do opanowania na praktykach w Grecji w Technikum Informatycznym. Ponadto młodzi informatycy muszą zmierzyć się z ich pilotowaniem i programowaniem, a także problemami sztucznej inteligencji.
Ostatnia aktualizacja ( Środa 9 czerwca 2021 )
Czytaj całość...
Kształcimy i rozwijamy pasje
Napisał Sekretariat   
Środa 9 czerwca 2021

Sport    Szukasz szkoły, w której chciałbyś zdobyć wiedzę i wymarzony zawód, a jednocześnie realizować swoje pasje i zainteresowania? Zapraszamy, bo u nas jest to możliwe. Mamy Szkolne Koło Astronomiczne Pulsar, dla tych, którzy interesują się tym, co dzieje się we wszechświecie. Powstało około 25 lat temu z inicjatywy samej młodzieży i ma na koncie wiele sukcesów oraz udziałów w konkursach i ciekawych projektach międzynarodowych. Pulsarowi Modrzacy obserwują i fotografują niebo, uczestniczą w biwakach astronomicznych, a także jeżdżą na wykłady, pokazy i seminaria. Prowadzeniem Koła Astronomicznego Pulsar zajmuje się nauczyciel fizyki i astronomii Mirosław Trociuk.


Czytaj całość...
Modrzacy chwaleni przez Greków
Napisał Sekretariat   
Środa 9 czerwca 2021
Z Grecji   Nasi uczniowie są już w Grecji. Na miejsce dotarli w poniedziałkowe popołudnie, zmęczeni długą podróżą ale szczęśliwi. Nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Jeszcze tego samego dnia przeszli szkolenie z bhp oraz organizacyjne. Wczoraj od wczesnych godzin porannych wzięli się do pracy. Jedni w serwisie kuchennym, inni przy sprzątaniu pokoi a pozostali w warsztacie. Informatycy byli na warsztatach robotyki, zaś gastronomowie rozpoczęli pracę w kuchni. Warto podkreślić, że nasi uczniowie z kierunków gastronomicznego i hotelarskiego zrobili wielkie show swoim ubiorem. Grecy chwalili ich również za nieprzeciętną kulturę. Oby tych pochwał nie szczędzili aż do końca pobytu naszej młodzieży.
Ostatnia aktualizacja ( Środa 9 czerwca 2021 )
Czytaj całość...
Rozpoczęliśmy egzaminy zawodowe
Napisał Sekretariat   
Środa 9 czerwca 2021
ebud.jpg 
    Kolejny rok szkolny już prawie za nami. Pora, aby sprawdzić, czego się nauczyliśmy. Dzisiaj, punktualnie o godzinie 10 egzamin zawodowy na zakończenie drugiej klasy rozpoczęli uczniowie Technikum Budownictwa z klasyfikacji BUD12.

    Przy komputerach zasiadło siedmioro przyszłych specjalistów z tej dziedziny. Do rozwiązania mieli test podsumowujący wiedzę teoretyczną, składający się z 40 pytań dotyczących wykonywania robót murarskich i tynkarskich. Aby uzyskać pozytywny wynik należało udzielić co najmniej 20 poprawnych odpowiedzi. Mamy nadzieję, że wszyscy spisali się na medal. Z kolei w piątek i sobotę (11-12 czerwca) młodzi budowlańcy będą musieli wykazać się przed komisją z wiedzy praktycznej.

    Pozostałe grupy, czyli Technik Pojazdów Samochodowych, Technik Informatyk oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych będą zdawały egzaminy teoretyczne i praktyczne między 21 czerwca a 8 lipca. Wszystkim życzymy połamania klawiatury, bo jesteśmy jedną z niewielu szkół w Polsce, która egzaminy teoretyczne organizuje na komputerze.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 9 czerwca 2021 )
Premier doceni naszych prymusów
Napisał Sekretariat   
Środa 9 czerwca 2021
Stypendia    Aż czworo uczniów naszej szkoły otrzyma w tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów. To dwukrotnie więcej, niż w poprzednich latach. A kto konkretnie zostanie doceniony za wysokie osiągnięcia w nauce? Tego dowiemy się 21 czerwca.

    Do stypendium zgłaszany jest jeden uczeń z danej szkoły, który w mijającym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen i miał świadectwo z czerwonym paskiem lub inne wybitne osiągnięcia, na przykład sukcesy w olimpiadach i konkursach kuratoryjnych.

   Z tego względu, że my mamy dwie szkoły ponadpodstawowe kończące się egzaminem dojrzałości: Technikum oraz II Liceum Ogólnokształcące możemy zgłosić dwie osoby (po jednej z każdej z nich). To nie koniec, w tym roku mamy podwójne roczniki. Jeden idzie cyklem nauczania krótszym, czyli na podbudowie gimnazjum, zaś drugi dłuższym, po ośmioletniej szkole podstawowej, więc liczbę naszych kandydatów do stypendium Prezesa Rady Ministrów podwajamy. Będzie to jeden uczeń z każdej z naszych szkół oraz z każdego cyklu kształcenia.

   Sęk w tym, że wielu Modrzaków ma bardzo dobre oceny i nie jest łatwo wybrać tych, którzy powinni zostać uhonorowani przez premiera RP. Aby nieco ułatwić wybór Dyrekcja szkoły zdecydowała, że zgłosi po kilka osób z każdej grupy. Następnie samorząd uczniowski oceni kandydatów i wyłoni najlepsze trójki, zaś Rada Pedagogiczna ZSZ nr 1 i II LO, podczas posiedzenia, które odbędzie się 21 czerwca, w głosowaniu tajnym wybierze uczniów, którzy zostaną zgłoszeni do stypendium. Będzie ono wypłacane przez cały kolejny rok szkolny.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 9 czerwca 2021 )
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 3 gości online
Imieniny
12 Grudnia 2023
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało 20 dni.
Licznik odwiedzin
6924559