tarcza header image
Start
Sukces młodych slawistów
Napisał Sekretariat   
Czwartek 27 maja 2021
      Aleksandra Bobruk i Bartłomiej Holaczuk - uczniowie klasy II b Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie zostali laureatami XII edycji Konkursu Slawistycznego adresowanego do uczniów szkół średnich całej Polski, zorganizowanego przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS oraz Instytut Neofilologii UMCS. 7 maja 2021 r. uczestnicy konkursu, opiekunowie i jury spotkali się w przestrzeni wirtualnej – na platformie MS Teams. Zaprezentowano 32 multimedialne prace – filmy i prezentacje z wgranym głosem. Konkursowa praca uczniów Modrzewiaka, pod czujnym okiem opiekunów, to film o dzwonach w historii i kulturze Rosji zatytułowany „Nabożeństwo przed nabożeństwem”. Uczniowie w barwny sposób opowiedzieli słowem i obrazem o historii dzwonów, ich funkcjach w życiu lokalnych społeczności oraz roli podczas uroczystości religijnych. Wskazali też różnice między dzwonami w Polsce i Rosji. Pierwsze miejsce w kategorii zespołowej to wielki sukces Oli i Bartka, biorąc pod uwagę zarówno bardzo trudny temat oraz wybór filmu jako formy prezentacji swojej wiedzy. Jury, przyznając pierwsze miejsce włodawskim uczniom, doceniło nie tylko treść filmu, ale też jego formę i talenty aktorskie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Języka, Literatury i Kultury Rosyjskiej, Fundacji „Russkij Mir” oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury (Rosyjski Dom) przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Oli i Bartkowi gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursowych zmagań.
 konkursm1.png
Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 27 maja 2021 )
Wytyczne podczas egzaminu maturalnego
Napisał Sekretariat   
Piątek 30 kwietnia 2021

wytyczne

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 30 kwietnia 2021 )
Wytyczne dla osób zdających egzamin maturalny w 2021r.
Napisał Sekretariat   
Piątek 30 kwietnia 2021

1.     Na  egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

2.     Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca
w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa
w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3.     Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,
z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.


 

Czytaj całość...
Drodzy Abiturienci
Napisał Sekretariat   
Piątek 30 kwietnia 2021
Na pełnym ekranie:

Nasza gra edukacyjna "Math(edu)" w finale konkursu GEEK
Napisał Sekretariat   
Wtorek 11 maja 2021

Zespół „Modrzaki” – uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO: Wiktoria Daciuk, Jakub Chudzik, Gabriela Andor, Mikołaj Kuczyński – zajął pierwsze miejsce w Konkursie gier edukacyjnych GEEK na szczeblu regionalnym.

Konkurs, organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Edukacji, rozgrywany był w dwóch kategoriach: scenariusz (koncepcja) gry edukacyjnej oraz implementacja gry.

Nasz zespół opracował scenariusz gry o nazwie "Math(edu)", która ma ułatwić zrozumienie zagadnień z zakresu matematyki i algorytmiki. W grze dostępne są podstawowe działania na ułamkach zwykłych, dziesiętnych, liczbach całkowitych oraz wielomianach stopnia drugiego i trzeciego oraz sprytne mnożenie liczb dwucyfrowych, które ułatwiają pamięciowe obliczanie wartości skomplikowanych wyrażeń. Gra składa się z dwóch etapów terminatora i czeladnika, oraz poziomów. Przejście do wyższego poziomu następuje po poprawnej realizacji zadań poziomu niższego w etapie pierwszym, w etapie drugim poszczególne poziomy mogą być realizowane w dowolnej kolejności. W grze stosowana jest ciekawa punktacja łączna i przyznawana jest nagroda za wykonanie zadania w określonym czasie.  Koncepcja oraz implementacja gry „Math(edu)” została uznana za najlepszą w województwie lubelskim. Zapraszamy do gry na stronie nuke.2lo.wlodawa.pl .

Wyniki dostępne są na stronie https://mlodzi.pti.org.pl.

Gratulujemy!
Ostatnia aktualizacja ( Piątek 28 maja 2021 )
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 4 gości online
Imieniny
3 Marca 2024
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Asteriusz, Hieronim,
Kunegunda, Lucjola,
Maryna,
Wierzchosława
Do końca roku zostało 304 dni.
Licznik odwiedzin
7047325